AMERİKA'DA KATLİAM..19 ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ
Haber
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 12:04 Bu haber 1100 kez okundu
 
AMERİKA'DA KATLİAM..19 ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ
Amerika ayakta
DÜNYA Haberi
AMERİKA'DA KATLİAM..19 ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ

AMERİKA'DA İLKÖĞRETİM OKULUNDA KATLİAM..19 ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ

ABD’nin Teksas Eyaleti’nde bir ilköğretim okuluna giren saldırgan 19 çocuk öğrenci ile 2 okul çalışanını öldürdü. Saldırgan polisle girdiği silahlı çatışmada etkisiz hale getirildi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

Uvalde kasabasındaki Robb İlkokulu’na silahlı saldırı düzenleyen Salvador Ramos’un (18) polisle girdiği çatışmada etkisiz hale getirildiği belirtildi. Aynı kasabada yaşayan Ramos’un, saldırıyı gerçekleştirdiği ilkokulun yanındaki lisede öğrenci olduğu medyaya yansırken polis, olayın nedeni konusunda henüz açıklama yapmadı. Saldırının, Teksas tarihinde en ölümcül okul saldırısı olduğu kaydedilirken, 2012’de 28 kişinin öldürüldüğü Connecticut’taki Sandy Hook ilkokulu saldırısından sonra ülkedeki ikinci büyük saldırı olduğu belirtiliyor.

Sadece 2, 3 ve 4. sınıfların yer aldığı yaklaşık 600 öğrencinin bulunduğu Robb İlkokulu’nda öldürülen 18 öğrencinin kimliği hakkında henüz bilgi paylaşılmadı. Olay yerinde federal ve ulusal güvenlik yetkililerinin saldırıyla ilgili incelemeleri sürdürdüğü kaydedildi. CNN’e göre, ülkede yılbaşından bu yana son saldırı hariç eğitim kurumlarında yaşanan 38 silahlı saldırıda en az 10 kişi yaşamını yitirdi, 51 kişi yaralandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AMERİKA'DA, KATLİAM..19, ÇOCUK, ÖLDÜRÜLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı